O nas

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe PATECH® z siedzibą w Tychach to firma z długoletnim doświadczeniem, działająca w obrębie przemysłu samochodowego. Od lat ‘80 świadczymy usługi w zakresie produkcji części samochodowych. Wykonujemy elementy karoserii, hydraulikę napędów i oprzyrządowanie, produkujemy elementy tłoczone z blach. Pracujemy seryjnie i jednostkowo na tokarkach i frezarkach. Zajmujemy się obróbką metalu, szlifowaniem, wierceniem i spawaniem elementów metodą TIG oraz frezowaniem CNC. Pracujemy na systemach CAD i CAM. CAD to SolidWorks 2018, a CAM to SolidCAM 2018. Współpracujemy z wieloma partnerami i kontrahentami w kraju i zagranicą, pamiętając o naszych wartościach, kładziemy nacisk na ciągły rozwój firmy.

Historia

Przedsiębiorstwo PATECH® kształtowało się na przestrzeni prawie 40 lat. W tym czasie podejmowaliśmy nowe wyzwania i ciekawe współprace. Poszerzyliśmy zakres działalności i rozwijaliśmy się w zgodzie z potrzebami rynku i oczekiwaniami Klientów.

Timeline

Historia przedsiębiorstwa PATECH® to prawie 40 lat pasji, pracy i doświadczeń w obszarze tworzenia elementów samochodowych, obróbki metali i wykonawstwa narzędzi. Zobacz, jak rozwijaliśmy się do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj.

Rozpoczęcie działalności

PATECH® rozpoczyna działalność w 1982 roku w Tychach pod nazwą Metaloplastyka.

Zmiana nazwy firmy

Po dwóch latach zmienia się nazwę firmy. W 1984 roku powstaje PATECH®. Park maszynowy składa się z dwóch pras i jednej gilotyny.

Nowa współpraca

Nawiązanie ścisłej współpracy z Fabryką Samochodów Małolitrażowych w Tychach. Dla FSM Firma PATECH® produkuje elementy tłoczone do karoserii samochodów Fiat 126p, Cinquecento i Seicento.

Nowi partnerzy

Nawiązanie współpracy z takimi firmami jak DELFO Polska SA , PRO CARS Sp z o.o. w Tychach, PM POLMOTORS Sp. z o.o., KOLSATPOL Sp. z o.o. i METALFER Sp. z o.o. w zakresie dotychczasowej produkcji.

Inwestycje

W 2003 uruchamiamy narzędziownię, która pozwala na właściwe utrzymanie własnego oprzyrządowania produkcyjnego oraz wytwarzanie nowego oprzyrządowania własnego oraz oferowanego producentom zewnętrznym.Inwestujemy w prasy, tokarki, frezarki, wiertarko-frezarkę i wiertarkę koordynacyjną.  

Rozpoczęcie nowej produkcji

Rozpoczynamy produkcję elementów toczonych i frezowanych w zakresie projektowania, wykonawstwa i regeneracji oprzyrządowania dla firm zewnętrznych, w tym dla włoskiej firmy Magnieti Mareli z Łodzi czy międzynarodowego koncernu FINVEDEN z siedzibą w Szwecji.

Innowacyjna technologia

W roku 2007 wdrożyliśmy innowacyjną wówczas technologię CNC zakupując tokarkę numeryczną SPINNER TC65MC.

Nowe współprace

Nawiązujemy nowe współprace: z producentem elementów do hydrauliki siłowej, firmą Manuli Hydraulics, firmą ROSA w Tychach, produkującą osprzęt do oświetlenia ulicznego, a także z firmą MetaFol z Waldbről w Niemczech, w zakresie produkcji stempli i metryczek do wykrawania i dziurowania.

Rozwój technologii

Nowe metody obróbki przynoszą kolejne współprace w zakresie wykonawstwa oprzyrządowania produkcyjnego i kontrolnego dla firmy HUF, producenta systemów zamykania dla przemysłu samochodowego i firmy MACRO MOLDS wytwórcy oprzyrządowania produkcyjnego także dla przemysłu motoryzacyjnego.

Technologia CNC

Po 2007 roku następuje dynamiczny rozwój w kierunku technologii CNC. Kupujemy kolejne tokarki. Nawiązujemy nowe współprace w obszarze produkcji oprzyrządowania, tłoczników i sprawdzianów z firmą FCA Poland S.A. oraz firmą Plast-met Automotive Systems.

Certyfikat

W 2012 roku PATECH® pozyskuje certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2009 oraz środowiskiem ISO 14001:2005.

PATECH

Cele i zadania

Priorytetowym celem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego PATECH® z siedzibą w Tychach jest stałe spełnianie wymagań Klientów. Staramy się to osiągnąć, poprzez zdobycie i utrzymanie wysokiego poziomu jakości produkcyjnej.

Nasze wyroby tłoczone są dla przemysłu samochodowego. Świadczymy również usługi z zakresu obróbki skrawaniem. Staramy się, aby działalność przedsiębiorstwa PATECH® była przyjazna dla środowiska naturalnego i człowieka. W dobie globalnego ocieplenia, jako przedsiębiorstwo produkcyjne chcemy ograniczać do minimum zanieczyszczenia i niekorzystny wpływ naszych działań na otoczenie.

W realizacji wymienionych celów, kierujemy się jasno określonymi wartościami, które są dla nas niezmiernie ważne.

o nas - boczny

Co cenimy sobie w naszej firmie

icon-01

Stała orientację na potrzeby i oczekiwania Klientów

icon-02

Wysokojakościowe produkty i usługi

icon-03

Indywidualne i rzetelne podejście do Klienta

icon-04

Stałe podnoszenie wyposażenia i zaplecza technicznego

icon-05

Ciągłe umacnianie pozycji na rynku

icon-06

Przestrzeganie obowiązujących wymagań prawnych

icon-07

Doskonalenie procesów produkcyjnych

icon-08

Ograniczanie substancji szkodliwych dla środowiska

icon-09

Racjonalna gospodarka odpadami produkcyjnymi i recykling

icon-10

Podnoszenie świadomości ekologicznej pracowników

icon-11

Przestrzeganie standardów BHP

Dotacje

W 2007 otrzymaliśmy Unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby, w wysokości 658 291,20 zł., na wdrożenie innowacyjnych technologii obróbki metalu, poprzez zakup najnowocześniejszych centrów obróbczych, komputerowo sterowanych numerycznie. Fundusz Unijny zaowocował nowym, innowacyjnym wyposażeniem Parku Maszyn i ciekawymi współpracami. Obecnie staramy się o Unijne dofinansowanie na duże centrum frezarskie 5-cio osiowe DMG MORI DMF 360-11.

PATECH® Od lat inwestuje w rozwój techniczny firmy i nieustannie podnosi możliwości produkcyjne. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej, możemy umacniać pozycję branżową i pozostać szanowanym partnerem wielu firm w kraju i za granicą, wspierając jednocześnie lokalny rynek pracy i rozwój naszego regionu

Zapraszamy do współpracy

W związku z ciągłym rozwojem przedsiębiorstwa PATECH®, poszukujemy operatorów do obsługi tokarek i frezarek CNC.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.